Preporuke

Ko može dobiti majčino mlijeko?

Ko može dobiti majčino mlijeko?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Sakupljeno majčino mlijeko može se davati staračkim domovima i dojenčadi. U svakom slučaju, istina je da se porođaj može dogoditi samo ako majka nije u stanju brinuti se o vlastitoj bebi.

Prema uredbi 47/1997 Ministarstva Novog Sada, novorođenčad koja imaju ozbiljnu prehrambenu alergiju, dojenje i proliv mogu dobiti majčino mleko.
Dojenčad čija majka fizički nije prikladna za dojenje također je prihvatljivo za dojenje ako pati od zarazne bolesti, trovanja ili uzima lijekove koji štete djetetovom zdravlju. Dojenče koje majka ne može dojiti zbog svog psihičkog stanja ili ga je majka napustila također može primiti majčino mlijeko.

Potrebe majčinog mleka:

Roditelji djece koja trebaju majčino mlijeko mogu, na preporuku pedijatra, posjetiti dojilje u svom prebivalištu koje će naručiti majčino mlijeko od psa. Skupljač dojki je tri puta tjedno dopremao majčino mlijeko u okruge, distribuirajući majčino mlijeko pedijatrijskoj klinici.

Čuvanje i upotreba pasteriziranog majčinog mlijeka:

Pasterizirano majčino mlijeko treba čuvati u standardnom hladnjaku na + 4 ° C do upotrebe. Prije zagrijavanja dobro protresti, jer se majčino mlijeko tokom skladištenja odvaja u masnu i vodenu fazu. Uvek treba da zagrejete onoliko majčinog mleka koliko potroši vaša beba. Skuhajte nepotrebno i štetno! Mlijeko koje je bilo zagrijano, ali nije konzumirano, treba ga odbaciti i više ne upotrebljavati.
KERЬLETadresa se koristiPHONE
jaMarkovics u. drugi201-61-62
II.Okreni se u. 67-69.200-65-75
III.Vörsvvriri u. 88-96.367-65-69
IV.Kirbly u. 19-21.369-17-66
VAkadémia u. 8.311-50-69
VI.Izabella u. 42.342-43-30
VII.Madbch I. u. 2-4.342-71-22
VIII.Aururra u. 22-24.314-44-29
IX.Bakrena vrata u. 23-29.215-29-78
X.Zsivaj u. drugi262-26-57
XI.Kckcrcsin u. 5.209-13-30
XII.Bösszmrnynyi u. 42.356-33-96
XIII.Nhvír u. 19.320-92-92
XIV.Tbbornok u. 8.252-82-78
XV.Rbkos u. 73-75.307-62-62
XVI.Da. treći407-00-01
XVII.Ferihegyi u. 81.256-90-41
XVIII.Kondor B. sétbny 13 / B294-45-42
XIX.Berzsenyi u. treći378-28-51
XX.Vörösmarty u. 5-7.285-68-71
XXI.Ponedjeljak 8277-33-11
XXII.Kbldor u. 5-7.226-55-03
XXIII.Vörösmarty u. 5-7.285-68-71


Video: Pamuk kiflice - Najmekše kiflice na svetu! (Maj 2022).